Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Jolanta Wagner

Jolanta Wagner - prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studia na Wydziale Tkaniny ukończyła w 1973. W 1974 została wykładowcą. Prowadzi również wykłady poza granicami kraju. Twórczość w dziedzinie rysunku, malarstwa, działań przestrzennych (wieloelementowe instalacje). Od lat tworzy prace w cyklu: Spis Powszechny, w którym za pomocą różnych technik inwentaryzuje miasta, domy, przedmioty, myśli. Uzyskała wiele nagród, m.in. Grand Prix Biennale-Bośnia (1990), Pilzno (2004, 2006), na Międzynarodowym Konkursie Rysunku we Wrocławiu, nagrodę Prezydenta Miasta za kolekcję rysunków Plan miasta A i Plan miasta B.

Prezentowała prace na ponad 50 wystawach indywidualnych i ponad 300 wystawach zbiorowych w kraju i na świecie. Otrzymała kilkanaście nagród na konkursach i wystawach, w tym cztery międzynarodowe.

Prace Jolanty Wagner wystawiane są w galeriach i muzeach, oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą m.in.: The Gallery of Yugoslav Portrait – Bośnia, Städtische Museen, Schwedt, Niemcy Plan miasta S, Liptovské Muzeum, Ružomberok, Czechy (miniatury), Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi. (Wikipedia)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl